LOTOSOVÝ POROD

(Lotus birth, Lotus geburt)

Během celého těhotenství je placenta zodpovědná za zásobování, ochranu a funkci orgánů dítěte. Produkuje významné hormony, látky imunitního systému, chrání před mnoha škodlivinami. Lotosový porod je odvěký přirozený fyziologický postup, při kterém po porodu nedojde k odstřižení pupečníku a placenta zůstává u dítěte, dokud se sama neoddělí. Dojde tak k přenosu skutečně všech potřebných látek, informací a životních energií. Plod dozraje. Je silný a zdravý.

Lotosově se rodí již v řadě zemí, a to nejen doma, ale také v porodnicích i při porodu císařským řezem, kdy porodníci placentu neoddělují a počkají, až se od dítěte sama oddělí. Posílí se tak imunitní systém miminka, dítě není zbytečně traumatizované a získá více potřebné životní síly a energie.

Placenta je orgánem dítěte. Vzniká ze spermie a vajíčka. Díky lotosovému porodu se dítěti dostane z jeho placenty více krve a s ní také kyslíku potřebného k okysličování především mozku dokud se plíce plně nerozbalí, erytrocytů, protilátek, minerálů a bílkovin, než v případě běžného odstřižení pupečníku.
Během celého těhotenství je placenta zodpovědná za zásobování a také za ochranu nenarozeného dítěte. Placenta přejímá během těhotenství funkce orgánů dítěte, dokud tyto nejsou dostatečně vyvinuty. Produkuje pro těhotenství významné hormony, látky imunitního systému, chrání před mnoha škodlivinami a původci nemocí. Jelikož každé těhotenství probíhá jinak, je každá placenta činná jinak a tím pádem také zcela individuální. Placenta je nedílnou součástí dítěte. Je proto logické, že o jejím odstřižení by měli rozhodovat rodiče dítěte.
Než dojde k oddělení, může být placenta umístěna např. v textilních rouškách s přístupem vzduchu, aby mohla vysychat. Také je možné ji konzervovat (např. solí, bylinkami nebo oleji). K samovolnému odloučení placenty od dítěte dojde za 3 až 9 dnů.
Ani pak ale není zcela bez užitku. Jedinečné vlastnosti placenty lze „zakonzervovat" a využívat. VÍCE INFO ZDE...

V současnosti máme díky internetu k dispozici mnoho informací o domácích porodech a porodech v porodnicích. Je na nás, jestli se budeme placenty bát nebo ji ignorovat jako něco nečistého, nebo ji dokážeme přijmout a láskyplně akceptovat jako dočasnou součást našeho miminka. Spolu s rodiči si miminko vybírá také způsob, jakým se narodí. To pak určuje další osud všech zúčastněných tak, jak si to jejich duše přejí.
Na světě není nic citlivějšího, než nervová soustava právě narozeného miminka. Umožňuje miminku prožívat čistou radost a extatické stavy spojení s matkou, stejně jako hlubokou bolest z odloučení a samoty. Je dobré si uvědomit, že tato obrovská citlivost naší nervové soustavy sebou nese také její vysokou zranitelnost. Možná že právě zde se skrývá jedna z hlavních příčin toho, proč se většina lidí po většinu svého života cítí nešťastná (zraněná).
Rodíme se a žijeme tak, jak si přejeme. Potřebou naší duše je, aby nebyly naplněny naše základní potřeby v okamžiku narození. Nic ale není definitivní. Vše je možností k růstu. A nejdůležitější ze všeho je život sám.

V případě zájmu o osobní konzultaci se na mne můžete obrátit na níže uvedeném kontaktu.
Informace emailem z časových důvodů neposkytuji.

ZDROJ:

SVĚTOVĚ PRVNÍ KNIHA NA TOTO TÉMA

Jedinečná publikace, která se může stát neocenitelným zdrojem informací pro rodiče, porodní asistentky a zdravotní profesionály v oblasti těhotenství a porodu.

Od roku 1974, kdy byl termín „lotosový porod“ poprvé použit, se takto narodilo mnoho dětí v mnoha zemích, ať už doma či v porodnici, a to nejen přirozenou cestou, ale i císařským řezem.Tato průlomová sbírka sestavená Shivam Rachanou, uznávanou odbornicí v oblasti porodu, obsahuje příspěvky zdravotních profesionálů a příběhy o porodních zkušenostech, doplněné obrazovým materiálem. 

 

LOTOSOVÝ POROD 

bez přestřižení pupečníku 

S laskavým požehnáním vesmíru vám na základě vlastního prožitku předkládám knihu Lotosový porod.

Kmotrem knihy Lotosový porod se stal Dr. Michel Odent, světově uznávaný porodník a autor mnoha desítek vědeckých studií a knih vydaných v dvaceti jazycích.
Lotosový porod je součástí kontinua ve vývoji a růstu lidského organismu. Lotosový porod je také součástí kontinua probouzejícího se vědomí, které se projevuje prostřednictvím porodu. Tato kniha je výsledkem společné práce lidí, kteří se sešli a sdíleli své životy.
Shivam RachanaAustralská porodní asistentka, školí duly a porodní terapeuty a její kniha Lotosový porod, je světově první publikací na toto téma.
Všechny mýty a rituály, které zasahují do fyziologických procesů při porodu, ztrácejí v současnosti své evoluční výhody. Naším úkolem je znovu přijít na to, jaký může porod být, není-li narušován umělými zásahy zvenčí. Potřebujeme základnu, od které bychom se neměli příliš vzdálit. Podle mne je takovou základnou lotosový porod.
Dr. Michel OdentKmotr knihy, světově uznávaný porodník, průkopník v oblasti přirozeného porodu a autor padesáti vědeckých studií a desíti knih vydaných v devatenácti jazycích.
Lotosový porod je postup, při kterém se pupeční šňůra nechává připojena k placentě, dokud se sama přirozeně neoddělí u pupíku. Obvykle se tak stane do tří až deseti dnů po porodu jako u přestřiženého pupečníku. Toto prodloužené spojení lze vnímat jako dobu přechodu, která dítěti umožňuje odpojit se od těla své matky pozvolna a nenásilně.
Dr. Sarah Buckleyovápraktická a rodinná lékařka se specializací v porodnictví a rodičovském plánování